Nodibinājuma Iespējamā misija izsludinātajā konkursā “AS “Latvenergo” atbalsts fizikas kabinetu pilnveidei Latvijas vispārizglītojošās skolās” noskaidrotas 12 Latvijas skolas, kuras saņems nepieciešamo fizikas kabineta aprīkojumu mācību procesa pilnveidei.
Bērnu un jauniešu izglītošana un ieinteresētības veicināšana fizikā un citos eksaktajos mācību priekšmetos ir LETERA biedra AS “Latvenergo” ilggadēja korporatīvās sociālās atbildības prioritāte.
“Fizika palīdz radīt. Tā rada gan ekonomiskus brīnumus, gan neticamus mākslas darbus. Piemēram, Versaļas pils ir tīrs izcilu inženierzinātņu un fizikas ģēniju brīnumdarbs. Taču – radīt vienmēr ir vieglāk un aizraujošāk, ja to palīdz apkārtējā vide. Bērniem, jauniešiem ieraudzīt fizikas lietderīgo brīnumu vienmēr labāk palīdzēs mūsdienīgs skolotājs un viņa rīcībā esošs iekārtojums – par pēdējo esam parūpējušies mēs nu jau 22 Latvijas skolās. Šo skaitli reizinot ar klašu un skolēnu skaitu, ticam, ka aug arī nākotnes talantu satikšanas iespēja,” – saka Mārtiņš Čakste, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs.
“Iespējamā misija vienmēr ir iestājusies par katram bērnam vienlīdzīgi pieejamu un kvalitatīvu izglītību, kas ietver sevī arī mācību resursus un aprīkojumu atbilstoši mācību saturam. Mums ir patiess prieks, ka Latvenergo atbalsts ir nokļuvis tajās skolās, kurās ir stabili nākotnes plāni un aizraujoši skolotāji,” norāda nodibinājuma “Iespējamā misija” valdes priekšsēdētāja Ramona Urtāne.
Ilze Indriksone, Latvijas Republikas ekonomikas ministre: “Eksaktās un tehniskās prasmes un zināšanas jau tagad un arī nākotnē būs labi apmaksātas un pieprasītas no darba devējiem, tāpēc Ekonomikas ministrija ir aktīvi iesaistījusies, lai sniegtu atbalstu skolēniem zināšanu uzlabošanai un intereses veicināšanai par matemātikas, ķīmijas un fizikas mācību priekšmetiem. Prieks, ka kopā ar nodibinājumu “Iespējamā misija” un AS “Latvenergo” atbalstu jau otro gadu mums ir izdevies īstenot projektu modernu fizikas kabinetu izveidei, lai eksakto priekšmetu apguve būtu pieejama arvien vairāk Latvijas skolās, īpaši reģionos. Jo tas veicinās jauniešiem motivāciju un sniegs aizraujošas izglītības iespējas, lai turpmāk izvēlētos STEM jomas izglītību kā savu nākotnes karjeras izvēli.”
Konkurss notika vienā kārtā, skolām iesūtot pieteikuma anketu un nepieciešamā aprīkojuma sarakstu fizikas kabineta pilnveidei. Konkursa ietvaros saņemti 67 skolu pieteikumi.
Pieteikumus izvērtēja ekspertu komisija, kuras sastāvā ir LETERA, Valsts izglītības satura centra, Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas, Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Ekonomikas ministrijas, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienības, AS “Latvenergo” un nodibinājuma Iespējamā misija pārstāvji. Nepieciešamo fizikas kabinetu aprīkojumu un apmācības fizikas skolotājam aprīkojuma izmantošanā saņem:
- Krotes Kronvalda Ata pamatskola un Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija no Kurzemes reģiona;
- Mores pamatskola un Jūrmalas Pumpuru vidusskola no Rīgas reģiona;
- Mazzalves pamatskola un Bauskas Valsts ģimnāzija no Zemgales reģiona;
- Palsmanes pamatskola un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija no Vidzemes reģiona;
- Augšdaugavas novada pašvaldības Lāču pamatskola un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs no Latgales reģiona.
Madonas pilsētas vidusskola un Skrundas vidusskola (no 2022./2023.m.g. pamatskola) novērtējumā ierindojās uzreiz aiz galvenajiem uzvarētājiem un atbilstoši nolikumam saņem daļēju atbalstu nepieciešamajam fizikas kabineta aprīkojumam.
Konkursam pieteikties varēja ikviena Latvijas vispārizglītojošā pamatskola un vidusskola (t.sk. valsts ģimnāzija), kuras dibinātājs ir valsts, pašvaldība vai valsts iestāde. Kopējais konkursā pieejamais finansējums – 222`790EUR.