This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

Актуально

 • RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte aicina pieteikties Norvēģijas-Latvijas maģistra (MBA) studiju programmā inovāciju jomā

 • Šogad Norvēģu sadarbības partneri nākuši klajā ar iniciatīvu papildus jau esošajai MBA studiju programmai piedāvāt arī jaunu specializāciju „Projektu vadīšana”. Lai iepazīstinātu potenciālos maģistrantus gan ar jauno projektu vadīšanas specializāciju, gan esošo inovāciju specializāciju, 2. jūnijā plkst. 18:00 RTU Kaļķu ielā 1 tiek rīkota atvērto durvju diena.
 • Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultāte ar Norvēģijas augstskolām aktīvi sadarbojas kopš 1996.gada. Sadarbība uzsākās ar studentu apmaiņu, kuru atbalstīja Kongsbergas Rotari klubs, vēlāk Buskerudas Universitātes koledžas pasniedzēji Rolfs Kvenilds (Rolf Qvenild) un Šells Gunārs Hofs (Kjell Gunnar Hoff) kļuva par regulāriem viesprofesoriem mācot RTU bakalaura programmu studentus.

  Savukārt, 2002.gadā, izmantojot Norvēģijas valdības finansiālo atbalstu tika uzsākta jauna sadarbības fāze un izstrādāta starptautiska MBA (Master of Business Administration) studiju programma „Inovācijas un uzņēmējdarbība”.

  Lai izveidotu konkurētspējīgu starptautisku studiju programmu, tika izpētīta labākā Norvēģijas, ASV un Latvijas pieredze šajā jomā, un apzināti labākie mācībspēki gan Norvēģijā, gan Latvijā. Pirmie maģistranti uzsāka mācības 2003.gada septembrī. Šogad jūnijā studiju programmu absolvēs jau piektais izlaidums. 
  Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šovasar potenciālajiem studētgribētājiem līdz 19.jūnijam ir iespējams pieteikties studijām Latvijā vienīgajā specializētajā maģistra (MBA) studiju programmā inovāciju jomā.

  Taču šogad Norvēģu sadarbības partneri nākuši klajā ar iniciatīvu papildus jau esošajai MBA studiju programmai piedāvāt arī jaunu specializāciju „Projektu vadīšana”. Lai iepazīstinātu potenciālos maģistrantus gan ar jauno projektu vadīšanas specializāciju, gan esošo inovāciju specializāciju, 2. jūnijā plkst. 18:00 RTU Kaļķu ielā 1 tiek rīkota atvērto durvju diena.

  Ar inovāciju specializāciju iepazīstinās Norvēģijas dabaszinātņu universitātes profesors Šells Gunārs Hofs (Kjell Gunnar Hoff), savukārt ar jauno projektu vadīšanas specializāciju iepazīstinās Buskerudas universitātes koledžas profesors Jans Ēriks Korsjons (Jan Erik Korssjoen). Profesors Hofs ir viens no vadošajiem mācībspēkiem un augstskolu mācību grāmatu autoriem Norvēģijā finanšu vadības un uzņēmējdarbības jomā. Savukārt, Latvijas studenti mācās no viņa grāmatas Biznesa Ekonomika, kuras jaunā redakcija drīz tiks publicēta atkārtoti.

  Mācot studentus un uzņēmumu menedžerus profesors Hofs balstās uz savu vairāk kā 21 gadu biznesa pieredzi vadošos amatos gan Norvēģijā gan ārpus tās. Viņš ir sekmīgi vadījis un attīstījis ražošanas, tirdzniecības un pakalpojumu sfēras uzņēmumus, to vidū Kongsberg Elite Ski Manufacturers AS; Oslo/Stavanger Øivind Lorentzen Group; OsloTele Textiles AS; Anchor Drilling Fluids AS.

  Savukārt Jans Ēriks Korsjons pagājušajā gadā uzsāka akadēmiskā darba karjeru pēc vairāk kā 35 gadu darba pieredzes industriālajā sektorā no kuriem pēdējos 25 gadus viņš ir pildījis starptautisku augsto tehnoloģiju uzņēmumu prezidenta un izpilddirektora pienākumus. Pirms pievienošanās augstskolas kolektīvam Jans Ēriks Korsjons bija izpilddirektors vienam no vadošajām augsto tehnoloģiju firmām Kongsberg Gruppen ASA, kuras uzņēmumos 40 pasaules valstīs strādā vairāk kā 5 000 darbinieku. Šobrīd viņš ir arī valdes priekšsēdētājs ceturtajai lielākajai Eiropas lietišķo pētījumu organizācijai SINTEF, kā arī valdes priekšsēdētājs Norvēģijas ekspertīžu centram sistēmu inženierijas jomā.

  Ja arī Jūs uzskatiet, ka Jums un Jūsu uzņēmuma konkurētspējai ir svarīgi veicināt savu kompetenci inovāciju un projektu vadīšanas jomās, tad piedāvājam apmeklēt Atvērto durvju dienu.

  Jums būs iespēja aplūkot mūsu studentu izstrādnes, tostarp kokosriekstu atvērēju, „trako” rotoru, inteliģento iepakojumu, nažu sildītāju un citus. Varēsiet uzdot Jūs interesējošus jautājumus gan programmas administrācijai, gan mācībspēkiem, gan programmas absolventiem.

  Mūsu studiju programmas paredzētas Latvijas uzņēmējiem, vadītājiem un speciālistiem, kuri vēlas paaugstināt savu uzņēmumu konkurētspēju, ieviešot jaunus un inovatīvus produktus vai pakalpojumus. Programmā tiek apgūtas aktuālas zināšanas, kas nepieciešamas uzņēmuma vadīšanai un attīstībai, kā arī specifiskas prasmes inovāciju un projektu vadīšanas jomās.

  Programmu īstenošanas modulārais grafiks dod iespēju apgūt zināšanas, netraucējot biznesam. Papildus izdevīgajiem studēšanas nosacījumiem - pieejami valsts garantētie studiju kredīti. Zināšanu apguvi nodrošina augsti kvalificēti mācībspēki ar praktiskā biznesa pieredzi. Studiju kvalitāti apliecina gan RTU izsniegts Master of Business Administration diploms, ganstarptautiskās sadarbības partneru izsniegts sertifikāts.

  Pieteikties studijām iespējams līdz 19. jūnijam, aizpildot elektronisko pieteikuma anketuhttp://www.mba-innovation.lv/lv/pieteikties . Galvenās prasības studiju uzsākšanai ir – augstākā izglītība; vismaz 2...3 gadu uzņēmēja vai vadītāja darba pieredze; angļu valodas zināšanas (grupai ar angļu mācību valodu). Detalizētu informāciju par studiju programmu meklējiet internetā www.mba-innovation.lv/lv/par-mums zvanot pa tālruņiem 6708 9035, 6708 9037, 29289832, rakstot e-pastu mba@rtu.lv kā arī apmeklējot atvērto durvju dienu 2. jūnijā plkst. 18:00.

  Modris Ozoliņš, RTU Inženierekonomikas un Vadības fakultātes starptautisko programmu nodaļas direktors