This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

Актуально

 • Fizikas skolotāji apgūst prasmes elektronikas pulciņu vadīšanai skolās

 • LETERA sadarbībā ar VISC un ar Rīgas Skolēnu pils, kā arī Tehniskās jaunrades nama „Annas 2” atbalstu ir izveidojusi profesionālās pilnveides kursus „Interešu izglītības elektronikas pulciņu darbības pamati”. Ir veiksmīgi noslēgušās pirmās skolotāju apmācības. 
 • Pēc 2013.gada 22.novembrī Rīgas Skolēnu pilī rīkotā pieredzes apmaiņas semināra bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades elektronikas novirziena pulciņu pedagogiem, kā arī fizikas un matemātikas skolotājiem, tika izteikta vēlme praktiski apgūt tās lietas, kas skolotājiem būtu jāzina, lai varētu vadīt elektronikas pulciņus. 

  18. un 19.martā, kā arī 10. un 11. aprīlī Rīgas Skolēnu pilī un Tehniskās jaunrades namā „Annas 2” norisinājās kursi, kuros skolotāji Jānis Ozols-Ozoliņš, Viktors Bagienskis un Egmonts Pavlovskis, kuriem ir ievērojama elektronikas pulciņu vadīšanas pieredzie, sniedza gan teorētiskas, gan praktiskas apmācības par šādām tēmām:
  - Iekšējas kārtības noteikumi un darba drošība elektronikas pulciņos,
  - Lodēšana, teorija un prakse,
  - Vienkāršas konstrukcijas iesācējiem: ”Elektriskā ķēde, elektromagnēts, konstrukcijas, ar gaismas diodēm”
  - Vienkāršas elektroniskas konstrukcijas ar tranzistoriem – multivibratori,
  - Mikroshēmas, 3 un 10 W skaņas signāla pastiprinātāji,
  - Konstrukciju veidošana ar loģiskajām mikroshēmām,
  - Stroboskops un stroboskopiskie efekti. Osciloskopa izmantošana. 

  Pedagogi atzina, ka apmācības bijušas ļoti interesantas un vērtīgas, kā arī atzinīgi novērtēja sniegto iespēju darbojoties pašiem praktiski apgūt piedāvātās tēmas. Kopā apmācībās piedalījās 13 skolotāji, kuri kursu beigās saņēma sertifikātu par apgūto profesionālās pilnveides programmu. 

  Kursi tika īstenoti ar ERAF projekta Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/003 „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” (Līgums Nr. L-KAP-12-0002) atbalstu.