This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

Актуально

  • 28.maijā Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē notika Latvijas Robotikas čempionāts 2016

  • Pasākumu organizēja RTU Robotikas klubs, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte (RTU ETF) sadarbībā ar LETERA un tajā piedalījās 62 komandas, kuras ar 194 robotiem pārstāvēja 189 dalībnieki no visas Baltijas. 
  • Īpašs paldies par atsaucību pasākuma atbalstītājiem: SIA «Mikrotīkls», VAS «Elektroniskie sakari», SIA «YE International» (RS Katalogs) un starptautisko uzņēmumu «iRobot» un «Accenture» Latvijas pārstāvniecībām.

    «Prieks redzēt tik daudz jauniešu, kuri ne tikai interesējas par robotiku un modernajām tehnoloģijām, bet arī rāda savas prasmes citiem. To lieliski ilustrē fakts, ka šogad Latvijas robotikas čempionātā bijis tik daudz robotu kā vēl nevienā citā gadā,» stāsta viens no Latvijas Robotikas čempionāta organizatoriem un RTU Dizaina fabrikas vecākais eksperts Gundars Miezītis.

    Latvijas Robotikas čempionāts tiek rīkots jau kopš 2007.gada. Tā mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, kas ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē.

    Latvijas robotikas entuziasti lepojas ar augstiem sasniegumiem starptautiskā līmenī, piedaloties un gūstot uzvaras tādās prestižās robotikas sacensībās kā «Robotex» Igaunijā, «RobotChallenge» Austrijā, «RoboGames» ASV un «International Robot Sumo Tournament» Japānā, apliecinot konkurētspēju robotikas jomā pasaules līmenī.
    Vairāk informācijas par Latvijas Robotikas čempionātu http://www.robotika.lv/.


    Latvijas Robotikas čempionāta 2016rezultāti

    LEGO Sumo disciplīnas laureāti:
    1. TrOuBlE3 | Nikita Vladishev | TSI Robotikas klubs | LV
    2. _Red-Trie-Eye_ | Oskars Brauns | Glābējkomanda-iznīcinātāji | LV
    3. kombain | Aleksandrs Tikacovs | Robotu skola | LV

    iRobot Sumo disciplīnas laureāti:
    1. DeathStar | Donatas | Robo-G | LT
    2. Opis | Kalvis Zaļaiskalns | Robotu skola | LV
    3. KSRomba4000 | Kārlis Štekels | RTA1 | LV

    Mini Sumo skolēnu disciplīnas laureāti:
    1. Mumins | Linda Madelāne | Preiļu RK | LV
    2. DNS 22 | Domas Nemanius | Siauliai Robotics Club | LT
    3. caLypso | Iļja Isajevs | Preiļu RK | LV

    Mini Sumo disciplīnas laureāti:
    1. Skorpions | Aleksandrs Tikacovs | Robotu skola | LV
    2. PoweRiga | Aleksandrs Tikacovs | Robotu skola | LV
    3. Sumoboy | Armands Upenieks | Preiļu RK | LV

    Linefollower disciplīnas laureāti:
    1. RRRLG | Ričardas Gečas | SquareRobo | LT
    2. Mink | Indrek Tubalkain | TTÜ Robotiklubi | EE
    3. Stistius | Ričardas Gečas | SquareRobo | LT

    Linefollower skolēnu disciplīnas laureāti:
    1. Seklys Morka | Mantas Valentinas | SquareRobo | LT
    2. DN1 | Donatas Navikas | SquareRobo | LT
    3. ChallengerV2 | Paulius Balčiūnas | SquareRobo | LT

    Linefollower LEGO disciplīnas laureāti:
    1. Rusher | Eduards Beņķis | Get Rekt m8 | LV
    2. RNQ-MK.1 | Aļeksejs Kružkovs | TSI robotikas klubs | LV
    3. Klusais | Mārtiņš Zemlītis | LV

    Freestyle disciplīnas laureāti:
    1. _Two_Handed_Grabber_ | Oskars Brauns | Glābējkomanda-iznīcinātāji | LV
    2. NXTmix | Elizabete Akermane | EE | LV
    3. Minotaurs | Mikus, Oskars, Miķelis| MOM | LV

    Folkrace disciplīnas laureāti:
    2. Cube Quatro 3.0 | Kristaps Skrastiņš | Robotu Skola | LV
    3. Aeron | Artis Linītis | OT Robotika pulciņš | LV

    Folkrace Lego disciplīnas laureāti:
    1. Rusher | Eduards Beņķis | Iecavas vidusskola | LV
    2. KeepCalm | Marks Hansons | EliteTech | LV
    3. Infernus | Viktorija Smetskaja | Havok | LV