This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

Aktualitātes

 • PIRMĀS ROBOTIKAS SACENSĪBAS LATVIJĀ projekta „Robotika 2007” ietvaros

 • Robotika 2007 ir Latvijas lielākais izglītojošais un uz zinātni balstītais projekts jauniešiem, kas pirmo reizi norisināsies Rīgas Tehniskajā universitātē šā gada 27. un 28. martā, ietverot izstādi „Zinātne – radoši un interesanti”, zinātnes un tehnoloģiju forumu, kā arī robotikas sacensības.
 • INFO

  Robotika 2007 ir Latvijas lielākais izglītojošais un uz zinātni balstītais projekts jauniešiem, kas pirmo reizi norisināsies Rīgas Tehniskajā universitātē šā gada 27. un 28. martā, ietverot izstādi „Zinātne – radoši un interesanti”, zinātnes un tehnoloģiju forumu, kā arī robotikas sacensības.

  Projektu organizē RTU Studentu Parlaments un biedrība „Qulaity Dragons”. Kā radās ideja par „Robotiku 2007” , stāsta galvenie organizatori: „Ideja dzima par robotikas sacensībām, tieši pirms pusotra gada, kad Robotikas klubam norisinājās pirmā entuziastu tikšanās. Starp entuziastiem bija ari esošie organizatori. Toreiz tā bija nākotnes vīzija, bet šodien - realitāte. Robotikas sacensībām klāt ir nākuši divi interesanti pasākumi ar kopīgu mērķi popularizēt un veicināt inženierzinātņu studiju attīstību Latvijā.”

  Kā jau minēju „Robotikas 2007” ietvaros notiks trīs aktivitātes, kas būs pieejamas plašai auditorijai. Izstāde „Zinātne – radoši un interesanti” notiks RTU Lielajā aulā un būs apskatāma ikvienam interesentam. Tajā būs aplūkojami RTU fakultāšu sagatavoti eksponāti, kas saistīti ar katras fakultātes studiju īpatnībām un plašai auditorijai saprotamā veidā parāda fakultātes paveikto zinātnes jomā. Katrai fakultātei būs savs stends, pie kura apmeklētāji varēs noskaidrot atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par izstādes eksponātiem. Paralēli izstādei notiks arī apmeklētāju anketēšana par visinteresantāk noformēto stendu.

  27. martā notiks arī zinātnes un tehnoloģiju forums, kura laikā būs iespēja dzirdēt sabiedrībā pazīstamu lektoru, zinātnieku un uzņēmēju prezentācijas. Tu uzzināsi, kas notiek Latvijas rūpniecībā, ko dara inženieri, kur viņi strādā, ko ražo Latvijas uzņēmumi, kāpēc šodien ir tik pieprasīti tehniskie studenti un vai zinātne ir interesanta?

  Tajā pat dienā notiks arī pirmās robotikas sacensības Latvijā. Sacensību dalībnieku uzdevums ir sagatavot robotu, kas pārvietojas sekojot melnai līnijai. Robotiem būs patstāvīgi jāveic sacensību trase. Dalībnieku pieteikšanās sacensībām sāksies 1. martā un tiks slēgta 16. martā. Uz sacensībās ciemos tiks aicināti arī Tallinas Tehniskās universitātes studenti, kas šāda veida sacensības organizē jau piekto gadu, tā, ka pašmāju jaunajiem inženieriem būs interesanti aplūkot kolēģu robotus un smelties jaunas idejas.

  Lai gan oficiāla reģistrēšanās robotikas sacensībām tikai vēl sākas, mums jau ir zināmas dažas dalībnieku komandas. Kas saista dalībniekus šajās sacensībās, stāsta viens no robotu būvētājiem RTU Transporta un Mašīnzinību fakultātes Mehatronikas programmas 2.kursa students Mārtiņš Ērglis: „Elektronika jau pati par ir sevi interesanta, cik daudz dažādus risinājumus ir iespējams realizēt. Sava ziņā tas ir arī izaicinājums izgatavot savu pirmo robotu, piedalīties un uzvarēt.” Interesanti ir arī tas, ka starp dalībniekiem ir arī Latvijas Lauksiamniecības universitātes, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās koledžas, Rēzeknes augstskolas studenti, Rīgas skolēnu pils un Tehniskās Jaunrades centra „Annas 2” aktīvisti. Kurš kuru? Skolēns studentu? Tas Tev noteikti ir jāredz! Pasākumā piedalīties gan kā dalībniekam, gan kā skatītājam, tiek aicināts ikviens RTU un citu Latvijas augstskolu studenti, kā arī skolnieki no ikvienas Latvijas vidusskolas. Dalība visos pasākumos ir bez maksas. Sīkāku informāciju par pasākumu, kā arī sacensību nolikumu ikviens interesents var uzzināt www.robotika.lv

  Autore: Dita Vinovska