This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

Aktualitātes

 • LEtERA sveic fizikas olimpiādes uzvarētājus un organizē ekskursiju uz uzņēmumu LEXEL Fabrika

 • Ceturtdien, 13.aprīlī, noslēdzās valsts 56.fizikas olimpiāde, kurā piedalījās 9. – 12.klašu skolēni no visas Latvijas. Olimpiādes dalībnieku, godalgoto vietu ieguvēju un skolotāju sveicēju pulkam šogad pievienojās arī LEtERA. Fizikas olimpiādes noslēguma dienā LEtERA organizēja olimpiādes dalībniekiem ekskursiju uz uzņēmumu Lexel fabrika.
 • Ceturtdien, 13.aprīlī, noslēdzās valsts 56.fizikas olimpiāde, kurā piedalījās 9. – 12.klašu skolēni no visas Latvijas. Olimpiādes dalībnieku, godalgoto vietu ieguvēju un skolotāju sveicēju pulkam šogad pievienojās arī LEtERA. Četri 1.vietas ieguvēji balvās no LEtERA saņēma naudas prēmijas 50 latu apmērā. Otrās un trešās vietas ieguvēji balvās saņēma attiecīgi 40 un 30 latus.

  Īpašu pateicību par skolēnu sagatavošanu dalībai olimpiādē un naudas prēmijas no LEtERA 100 latu apmērā saņēma četri fizikas skolotāji: Rīgas valsts 1.ģimnāzijas fizikas skolotājs Pēteris Bricis, Dobeles valsts ģimnāzijas fizikas skolotājs Pēteris Puķītis, Jaunsilavas pamatskolas skolotāja Gunta Švirksta un Rīgas 64.vidusskolas skolotājs Māris Zariņš. Vēl 9 skolotāji, kuru audzēkņi olimpiādē ierindojās 2. un 3.vietā saņēma 50 latu prēmijas.

  Olimpiādes dalībniekus un uzvarētājus LEtERA vārdā sveica asociācijas prezidents Vitālijs Aišpurs, LEtERA izpilddirektore Inese Cvetkova un Rīgas Tehniskās universitātes mācību prorektors Elmārs Beķeris.

  Elektronikas un elektrotehnikas nozare veiksmīgi attīstās un gaida jaunus, talantīgus profesionāļus. Jauno profesionāļu piesaistei un izglītības kvalitātes uzlabošanai LEtERA, Izmantojot ES finansējumu, realizē projektu „Elektronikas un Elektrotehnikas ražošanas nozares attīstība: Izglītība reģionos”. Apzinoties, ka nākotnes karjeras izvēle ir tieši atkarīga no skolas gados iegūtajām zināšanām, šī projekta ietvaros LEtERA veic informējošas un izglītojošas aktivitātes, kas stimulētu skolēnus vairāk pievērsties eksakto priekšmetu apguvei skolās un nākotnē izvēlēties ar elektronikas un elektrotehnikas nozari saistītu specialitāti. Dalība valsts fizikas olimpiādes noslēguma ceremonijā bija iespēja LEtERA vārdā uzrunāt lielu potenciālo tehnisko specialitāšu studentu auditoriju, stāstot tiem par nozares attīstību un mācību iespējām.

  Fizikas olimpiādes noslēguma dienā LEtERA organizēja olimpiādes dalībniekiem ekskursiju uz uzņēmumu Lexel fabrika. Uzņēmumu apmeklēja 10.klašu skolnieki no Rīgas valsts 1.ģimnāzijas, Rīgas 34.vidusskolas un Valmieras valsts ģimnāzijas. Ekskursijas laikā 22 skolēniem bija iespēja iepazīties ar uzņēmuma darbu, redzēt ražošanas telpas un iekārtas, kā arī vērot uzņēmuma speciālistu darbu. Lexel fabrika tehniskais direktors Aivars Gudakovskis uzsvēra nepieciešamību apgūt tehniskos priekšmetus skolā, lai nākotnē varētu veidot sekmīgu karjeru elektronikas un elektrotehnikas nozarē.