This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

Aktualitātes

 • Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LEtERA) viedoklis par žurnāla „Ir”, interneta portālu „Delfi” un „Apollo” rupju paviršību un kļūdainas informācijas izplatīšanu

 • 13.07.2012

  Rīgā

   

  Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LEtERA) viedoklis par žurnāla „Ir”, interneta portālu „Delfi” un „Apollo” rupju paviršību un kļūdainas informācijas izplatīšanu.

  12.jūlijā žurnāls "Ir" atsaucoties uz tā rīcībā nonākušo informāciju par studiju programmām, kuras eksperti uzskata par apšaubāmām, publicēja sarakstu ar tām studiju programmām, kuras eksperti iesaka slēgt un norādīja, ka vienu no šādām programmām ir:
  „…Rīgas Tehniskajā universitātē - elektronika (1.līmeņa profesionālā studiju programma)…”
  Tajā pašā datumā interneta portāls „Delfi” savā rakstā atsaucoties uz žurnālā "Ir" publicēto informāciju, ka eksperti par potenciāli likvidējamām atzinuši 55 studiju programmas, ir ievietojis ziņu:
  „…Rīgas Tehniskajai universitātei ieteikts slēgt elektronikas un (...) programmas….”
  Arī portālā „Apollo” publicēta ziņa, ka negatīvu vērtējumu Rīgas Tehniskajā universitātē ir saņēmusi elektronikas programma.

  LEtERA kā elektronikas industrijas pārstāvis vērš uzmanību, ka paustā informācija satur rupju kļūdu, un rada kaitējumu elektronikas nozares uzņēmumiem, kuriem elektronikas speciālisti ir ļoti nepieciešami.

  Programma, kas ieteikta slēgšanai Rīgas Tehniskajā universitātē, ir 1.līmeņa profesionālā augstākā (koledžas) studiju programma, kurā pašreiz uzņemšana nenotiek, un, kas dublē līdzīgu programmu Rīgas Tehniskajā koledžā, bet interneta portālos „Delfi” un „Apollo” paustā informācija ļauj secināt, ka ekspertu ieteikums attiecināms uz visām elektronikas studiju programmām.
  Uzskatām, ka šādas izkropļotas informācijas atspoguļošana publiskajā telpā, dzenoties pēc „lētām” sensācijām, ir mediju neattaisnojama paviršība un neprofesionalitāte, īpaši šajā laikā, kad augstskolās notiek reflektantu dokumentu pieņemšana un jaunieši izdara izvēli, kas ietekmēs viņu turpmāko karjeru.

  Pieprasām publicēt izlabotu un patiesībai atbilstošu informāciju.

  Rīgas Tehniskā universitāte īsteno bakalaura, maģistra un doktora līmeņa studiju programmas „Elektronika”, turklāt studiju programmu vērtēšanas projektā starptautiskie eksperti visos minētajos līmeņos tās novērtējuši ar augstām atzīmēm.

  Šogad Rīgas Tehniskajā universitātē uzņemšanai bakalaura programmā „Elektronika” ir paredzētas 80 budžeta vietas, savukārt Elektronikas maģistra programmās uzņemšana ir 30 budžeta vietās.

  LEtERA aicina jauniešus izvēlēties mācības Elektronikas studiju programmās, kuru sagatavošanā Rīgas Tehniskajai universitātei ir nozīmīga loma un turpmākajos gados pieprasījums pēc šīs jomas speciālistiem, kā Latvijā tā arī pasaulē, tikai pieaugs.

   

  Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidents
  Ilmārs Osmanis