This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

Aktualitātes

 • Klastera aktivitātes

 • Projekta Nr.3.2.1.1/16/A/006 “Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros īstenotās aktivitātes 2017.gada 4.ceturksnī

 • Norisinājies lielākais nozares pasākums "Elektronikas diena 2017"

  • Klastera projekta ietvaros 7.decembrī norisinājās gada lielākais nozares pasākums "Elektronikas diena 2017". Pasākumā piedalījās vairāk kā 200 jauno elektronikas un robotikas entuziastu no 39 elektronikas un robotikas pulciņiem un 5 profesionālās izglītības iestādēm no visas Latvijas. "Elektronikas dienā 2017" divās vecuma grupās norisinājās pulciņu audzēkņu konkursi, profesionālo izglītības iestāžu konkurss «Elektroniķis 2017», MiniSumo robotu zibens sacensības un skolotāju profesionālās pilnveides seminārs. Pasākuma dalībnieki interaktīvā veidā tika informēti par turpmākajām izglītības un darba iespējām nozarē. Plašāks ieskats pasākumā - youtube.com un letera.lv.

   

  Tikšanās ar sadarbības partneriem izstādē "productronica"

  • Klastera un klastera dalībnieku SIA "Silmor", SIA "EUROLCDS", SIA "STE-Vikan", SIA "Volburg", AS "HansaMatrix", SIA "HansaMatrix Ventspils" pārstāvji apmeklēja vienu no lielākajām elektronikas izstādēm pasaulē "productronica 2017". Vizītes dalībnieki izstādē tikās ar potenciālajiem sadarbības partneriem ražošanas automatizācijas, jaunu produktu izstrādes, kā arī pētniecības un attīstības jomās.

   

  Izstrādāts jauns mācību palīgmateriāls elektronikas pulciņiem

  • Ar klastera atbalstu ir izstrādāts jauns, audiovizuāls mācību palīgmateriāls elektronikas pulciņiem. Mācību palīgmateriāls jauniešiem vlogu veidā sniedz informāciju par 8 tēmām: kas ir dators, kas ir programmēšana, mobilās lietotnes, internets, ciparu shēmas, 3D modelēšana un printēšana, robotika un virtuālā realitāte. Tēmu sagatavošanā notika sadarbībā ar klastera partneriem RTU, Elektronikas un datorzinātņu institūtu, kā arī ar nozares profesionāļiem. Mācību materiāls elektroniskā formātā ir brīvi pieejams jebkuram interesentam:

  -    LMT Straume vietnē http://straume.lmt.lv
  -    Youtube vietnē https://www.youtube.com
  -    Facebook  lapā https://www.facebook.com

   

  Dalība lielākajās robotikas sacensībās Eiropā - "Robotex 2017"

  • 20 elektronikas un robotikas pulciņu audzēkņi un skolotāji no 25. līdz 26.novembrim Tallinā piedalījās lielākajās robotikas sacensībās Eiropā - "Robotex 2017". Neskatoties uz pieaugošo konkurenci, ar katru gadu uzlabojas Latvijas sniegums, šogad izcīnot vairākas godalgotas vietas, kā arī palielinās dalībieku skaits no Latvijas, kas norāda uz LETERA sniegtā atbalsta lietderīgu izmantošanu robotikas attīstībā. Klasteris nodrošināja dalībnieku nokļūšanu uz sacensībām.

   

  Jauniešu ekskursijas uz nozares uzņēmumiem

  • Lai skolēnus iepazīstinātu ar elektronikas un elektrotehnikas nozari Latvijā un nozares uzņēmumiem, klasteris organizēja ekskursiju uz AS "Latvenergo" ražotnēm. Skolēni tika iepazīstināti ar AS "Latvenergo" darbību, elektroenerģijas ražošanas procesu, elektroenerģijas pārvades un sadales attīstības vēsturi. Ekskursijā piedalījās 25 Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas 5c.klases skolēni.

   

  Profesijas standarta "Elektronikas montētājs" aktualizēšana

  • Darbojoties klastera ekspertu darba grupai, ir aktualizēts jau otrs profesijas standarts - "Elektronikas montētājs". Ekspertu darba grupā darbojās Ogres tehnikuma, SIA "Arcus Elektronika", AS "SAF Tehnika", AS "HansaMatrix", kā arī LETERA un SIA "Lexel Fabrika" pārstāvji.