This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

Aktualitātes

 • 3.decembrī Rīgas Tehniskajā koledžā norisinājās pasākums “Elektronikas diena 2015”

 • Salīdzinājumā ar pagājušo gadu dalībnieku skaits ir dubultojies un šoreiz piedalījās 160 dalībnieki. Elektronikas pulciņi no visas Latvijas piedalījās konkursos un darbnīcās, kā arī izstādei bija sarūpējuši visdažādākās pašu izgatavotās iekārtas – sākot no odu atbaidīšanas sistēmas un beidzot ar funkcionējošu 3D printeri.

 • Meistarībā sacentās gan profesionālo skolu audzēkņi, gan interešu izglītības pulciņu dalībnieki. Balvas tika piešķirtas četrās nominācijās – 4.-8. klašu grupā, 9.-12. klašu grupā un profesionālo skolu audzēkņu konkursā «Elektroniķis 2015», kā arī tika piešķirta skatītāju simpātiju balva. Pilns dalībnieku saraksts pieejams šeit.

  4.-8.klašu komandu uzvarētāji: 1. vieta - Bauskas Bērnu un jauniešu centra Elektronikas pulciņš, 2. vieta - Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centra pulciņš "Elektronika" (Rēzekne), 3. vieta - Jelgavas Amatu vidusskolas Elektrotehnikas pulciņš.

  9.-12.klašu komandu uzvarētāji: 1. vieta - Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centra pulciņš "Elektronika" (Rēzekne), 2. vieta - Talsu Valsts ģimnāzijas Elektronikas pulciņš, 3. vieta - Bērnu un jaunatnes centra “Rīgas Skolēnu pils” pulciņš "Radioelektronika". 

  Profesionālo skolu audzēkņu konkursa uzvarētāji: 1. vieta - Emīls Stūrītis (PIKC Rīgas Tehniskā koledža), 2. vieta - Maksims Borovikovs (PIKC Rīgas Tehniskā koledža), 3. vieta - Sandis Mālnieks (Ogres Tehnikums). 

  Pulciņu izstādes skatītāju simpātijas balvu ieguva Liepājas Bērnu un jaunatnes centra Elektronikas pulciņa darbs “4x4 LED kubs”. 

  Paralēli konkursiem jauniešiem bija iespēja tuvāk iepazīties ar augstākās izglītības iespējām elektronikas nozarē, tiekoties klātienē ar Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes pārstāvjiem un RTU Robotikas klubu, Ventspils Augstskolu, kā arī Transporta un sakaru institūta Robotikas klubu. Vēl pasākumā piedalījās arī Elektronikas un datorzinātņu institūts, mācību portāls “FIZMIX”, ceļojošā mācību laboratorija “TehnoBuss”, drošības pakalpojumu kompānija AS “G4S Latvia”, kā arī 3D printeru ražotājs SIA “Mass Portal”. 

  Kamēr audzēkņi radošanajās darbnīcās veidoja konkursu darbiņus - Ziemassvētku dekorus, skolotājiem bija iespēja papildināt savas zināšanas skolotāju seminārā. 
  Semināra prezentācijas pieejamas šeit:
  Jānis Alnis, LU Atomfizikas un Spektroskopijas institūta vadošais pētnieks
  Jānis Kleperis, LU Cietvielu Fizikas institūta vadošais pētnieks un Ūdeņraža enerģētikas materiālu laboratorijas vadītājs
  Pēteris Lesničenoks, LU CFI zinātniskais asistents, RTU doktorantūras students 
  TehnoBuss Latvija - profesionālās orientācijas un izglītības veicināšanai mašīnbūvē un metālapstrādē
  Valdis Jerums, Valkas ģimnāzijas Elektronikas pulciņa vadītājs


  Foto: Sandija Veipa


  Pasākums tiek līdzfinansēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta
  „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris”
  (Līgums Nr. L-KAP-12-0002) atbalstu