This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

News

 • LEtERA sveic „Elektronikas olimpiādes 2006” uzvarētājus

 • Piektdien, 12.maijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē notika „Elektronikas olimpiādes 2006” noslēguma pasākums un uzvarētāju apbalvošana. Olimpiādes ietvaros savas prasmes demonstrēja arī tehnisko jaunrades centru radioelektronikas pulciņu audzēkņi.
 • Piektdien, 12.maijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē notika „Elektronikas olimpiādes 2006” noslēguma pasākums un uzvarētāju apbalvošana. Olimpiādes ietvaros savas prasmes demonstrēja arī tehnisko jaunrades centru radioelektronikas pulciņu audzēkņi.

  Radioelektronikas pulciņu audzēkņu darbu izstādes atklāšanā un elektronikas olimpiādes apbalvošanas pasākumā piedalījās LEtERA prezidents Vitālijs Aišpurs un pasniedza vērtīgas balvas uzvarētājiem – dāvanu kartes lielākajos Rīgas tirdzniecības centros. Pirmās vietas ieguvēji saņēma dāvanu kartes 100 latu vērtībā, otrās vietas ieguvēji – 50 latu vērtībā, bet trešās vietas ieguvēji – 30 latu vērtībā. Kopumā LEtERA balvas saņēma 17 godalgoto vietu ieguvēji elektronikas olimpiādes 12.klašu grupā un 9. – 11.klašu grupā, kā arī radioelektronikas pulciņu audzēkņu darbu izstādē.

  Elektronikas olimpiādi jau otro gadu rīko RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte ar mērķi veicināt skolēnu interesi par elektroniku. Šogad olimpiādes rīkošanai saņemts Eiropas Sociālā Fonda finansējums. Olimpiādē piedalās 9. – 12.klašu skolēni no visas Latvijas. Pirmā olimpiādes kārta kopš 24.aprīļa norisinājās internetā, kurā piedalījās vairāk nekā 75 skolēni no visas Latvijas un atbildēja uz testa jautājumiem, rakstīja eseju un piedalījās diskusijās. 25 labākie 9. – 11.klašu skolēni un tikpat 12.klašu skolēni piedalījās olimpiādes otrajā kārtā, kur risināja uzdevumus klātienē.

  Radioelektronikas pulciņu audzēkņu darbu izstādē piedalījās 25 bērni no Rīgas, Daugavpils, Ventspils un Alūksnes tehniskās jaunrades centriem, kā arī 3 elektronikas entuziasti no Lietuvas.

  Olimpiādes dalībniekiem bija iespēja apmeklēt uzņēmumu „SAF Tehnika” un „Sound Division Studios”, kur skolēni iepazinās ar elektronikas speciālistu darbu.

  „Elektronikas olimpiāde 2006” saņēma pozitīvu dalībnieku novērtējumu. Aizpildot novērtējuma anketas, visi skolēni atzina, ka dalība olimpiādē veicinājusi interesi par elektroniku, tāpat liela daļa atzina, ka vēlas turpināt studijas elektronikas specialitātē. Lielākajai daļai dalībnieku olimpiādes programmā visvairāk patika ekskursijas uz uzņēmumiem, kā arī iespēja saņemt informāciju par izglītības un darba iespējām elektronikas nozarē.

  Elektronikas olimpiādi LEtERA atbalsta ES finansētā projekta „Elektronikas un elektrotehnikas ražošanas nozares attīstība: Izglītība reģionos.” Ietvaros, kas paredz veicināt asociācijā apvienojušos uzņēmumu sadarbību ar vispārizglītojošo skolu skolēniem, lai motivētu tos izvēlēties studijas elektronikas un elektrotehnikas jomā.