This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

News

 • Laikraksts "Izglītība un Kultūra" publicē rakstu par pasākumu "Elektronikas diena 2015"

 • Jauniešu interese par elektronikas nozari pieaug
 • Otro gadu pēc kārtas notiekošā Elektronikas diena Rīgas Tehniskās koledžas telpās pulcēja 160 dalībnieku, kas ir divreiz vairāk nekā pērn, tādējādi apliecinot, ka interese par perspektīvo elektronikas nozari Latvijā ievērojami aug. Prasmju konkursos un pašu izgatavoto darbu izstādē bērnu un jaunieši demonstrēja pārsteidzošu prasmi un atjautību elektronikas jomā. Izstādē tika demonstrēti tādi darbi kā šobrīd aktuālie bezpilota lidaparāti, elektromobiļu modeļi ar saules baterijām, ar sālsūdeni darbināts motocikls, odu atbaidīšanas sistēma, funkcionējošs 3D printeris, kā arī dažādi gaismu risinājumi. Tieši gaismu elementi Elektronikas dienā 2015 izpelnījās lielāko publikas atzinību, un pulciņu izstādes Skatītāju simpātijas balvu ieguva Liepājas Bērnu un jaunatnes centra Elektronikas pulciņa darbs «4x4 LED kubs».
   
  3.decembrī Rīgas Tehniskā koledža mudžēja no dažādu vecumu jaunajiem elektroniķiem. Profesionālo skolu audzēkņi piedalījās ikgadējā konkursā «Elektroniķis 2015», kur demonstrēja savas iemaņas izvēlētajā profesijā un sacentās par uzvaru. Šajā grupā savus pērn izcīnītos uzvarētāja laurus nosargāja Profesionālās izglītības kompetences centrs «Rīgas Tehniskā koledža» audzēknis Emīls Stūrītis.

  Vienkāršākus uzdevumus veica no visas valsts sabraukušie 29 elektronikas novirziena pulciņu audzēkņi, kuri arī izrādīja sagatavoto «mājas darbu» - pašu izgatavotas elektriskas ierīces un risinājumus. Balvas tika piešķirtas četrās nominācijās – 4.-8. klašu grupā, 9.-12. klašu grupā un profesionālo skolu audzēkņu konkursā, kā arī tika piešķirta simpātiju balva labākajam izstādes eksponātam. 

  Paralēli konkursiem jauniešiem bija iespēja tuvāk iepazīties ar augstākās izglītības iespējām elektronikas nozarē, tiekoties klātienē ar Rīgas Tehnisko universitāti, Ventspils Augstskolu, kā arī Transporta un sakaru institūtu. Savu veikumu izrādīja Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas klubs, Elektronikas klubs, Elektronikas un datorzinātņu institūts. Jaunajiem elektroniķiem bija iespēja redzēt mācību portāla «FIZMIX» demonstrētos eksperimentus, kā arī apmeklēt turpat pie RTK novietoto ceļojošo mācību laboratoriju «TehnoBuss Latvija», kas aprīkota ar modernām ražošanas iekārtām.

  Pasākuma ietvaros profesionālo skolu skolotāji un pulciņu vadītāji izmantoja iespēju papildināt savas zināšanas semināros, kā arī apmainīties idejām un iedvesmoties no kolēģu paveiktā. 
  Elektronikas diena norisinājās otro gadu pēc kārtas un tā pierāda, ka elektronikas nozarei Latvijā ir liels potenciāls. Pēdējos gados Latvijas elektronikas nozare ir strauji attīstījusies, uzņēmumiem gūstot panākumus un atpazīstamību pasaules tirgos, kas ir sekmējis bērnu interesi par perspektīvo nozari un elektronikas pulciņu dalībnieku skaita pieaugumu. 

  Elektronikas dienu 2015 organizē Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA) sadarbībā ar profesionālās izglītības kompetences centru «Rīgas Tehniskā koledža» un Valsts izglītības satura centru. Pasākums tiek līdzfinansēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris" (līgums Nr. L-KAP-12-0002) atbalstu.

  Konkursu rezultāti
  Elektronikas novirziena pulciņu audzēkņu darbnīca-konkurss
  4.-8.klašu grupa: 
  1. vieta - Bauskas Bērnu un jauniešu centra Elektronikas pulciņš, 
  2. vieta - Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centra pulciņš «Elektronika» (Rēzekne), 
  3. vieta - Jelgavas Amatu vidusskolas Elektrotehnikas pulciņš.

  9.-12.klašu grupa: 
  1. vieta - Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centra pulciņš «Elektronika» (Rēzekne), 
  2. vieta - Talsu Valsts ģimnāzijas Elektronikas pulciņš, 
  3. vieta - Bērnu un jaunatnes centra «Rīgas Skolēnu pils» pulciņš «Radioelektronika». 

  Profesionālās meistarības konkurss «Elektroniķis 2015»
  1. vieta - Emīls Stūrītis, Profesionālās izglītības kompetences centrs «Rīgas Tehniskā koledža»,
  2. vieta - Maksims Borovikovs, Profesionālās izglītības kompetences centrs «Rīgas Tehniskā koledža», 
  3. vieta - Sandis Mālnieks (Ogres Tehnikums).

  Laikraksta "Izglītība un Kultūra" 2015.gada 17.decembra numurs pieejams šeit.