This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

News

  • Atklās Baltijā modernāko elektronisko iekārtu testēšanas centru

  • Šā gada 14.februārī RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes telpās (Āzenes ielā 12) LEtERA atklās Baltijā modernāko Latvijas Elektronisko iekārtu testēšanas centru (LEITC).
  • Darbu uzsāk pirmā elektronikas industrijas izveidotā testēšanās un pētniecības laboratorija – Latvijas elektronisko iekārtu testēšanas centrs (LEITC). To ir izveidojusi Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas uzņēmumu asociācija (LEtERA) kopā ar partneriem, realizējot Eiropas Savienības programmas „PHARE 2003 ekonomiskās un sociālās kohēzijas” projektu. Centra izveidē ieguldīti vairāk nekā 1 miljons eiro.

    LEITC atklāšanās piedalīsies reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs, lielāko elektronikas un elektrotehnikas uzņēmumu vadītāji, Rīgas Tehniskās universitātes vadība, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji.

    Atklāšanas laikā LEITC darbinieki, izmantojot ikdienā plaši pielietotas ierīces, demonstrēs laboratorijas iekārtas un ļaus pārliecināties par to darbības iespējām.

    Centra izveides mērķis ir veicināt jaunu, konkurētspējīgu elektronikas un elektrotehnikas produktu izstrādi Latvijā un inženiertehniskās izglītības un pētniecības attīstību Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Ieguvēji no centra izveides būs arī patērētāji, jo Patērētāju tiesību aizsardzības centram būs plašākas iespējas pārliecināties par Latvijas tirgū pieejamo elektronisko ierīču atbilstību kvalitātes prasībām.