This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

News

 • 6.maijā norisināsies desmitais Latvijas Robotikas čempionāts

 • Sestdien, 6.maijā, plkst.10:00 RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē Āzenes ielā 12 notiks 10. Latvijas robotikas čempionāts. Tajā savas prasmes un robotus demonstrēs robotikas entuziasti no visām Baltijas valstīm.

  Čempionāts norisināsies septiņās disciplīnās:
  - «Līnijsekotāji» – tajā robota uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt trasi, kas ir melna līnija uz balta laukuma;
  - «Lego Sumo» tiks vērtēta spēja pārsteigt ar universālu risinājumu;
  - «Mego Sumo» ir nopietnākā un skatītājiem interesantākā kategorija, kas pazīstama ar agresīvo cīņas stilu;
  - «Folkrace» roboti sacenšas šķēršļu trasē, kuru ir spējīgi izbraukt vien izveicīgākie un attapīgākie roboti;
  - «Mini Sumo» ir vispopulārākie klasiskie robotu sumo cīkstoņi;
  - «iRobot Sumo» ir putekļsūcēju roboti, kuri radoši pārveidoti, lai cīnītos ringā;
  - «Freestyle» katram ir iespēja demonstrēt savus robotikas sasniegumus plašākam skatītāju lokam.

   

  Piedalīšanās pasākumā ir bez maksas, nav ierobežojumu arī reģistrēto robotu skaitam, komandas dalībnieku skaitam vai dalībnieka vecumam. Dalībai čempionātā var reģistrēties līdz 24.aprīlim. Papildu informācija par čempionātu, sacensību nolikums un reģistrācijas anketa ir pieejama šeit.


  Pasākuma mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, kas ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē. Latvijas robotikas entuziasti ir piedalījušies un guvuši uzvaras tādās prestižās robotikas sacensībās kā «Robotex» Igaunijā, «RobotChallenge» Austrijā, «RoboGames» ASV un «International Robot Sumo Tournament» Japānā, apliecinot konkurētspēju pasaules līmenī.

  Čempionātu organizē Robotu skola sadarbībā ar RTU Robotikas klubu, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju, RTU ETF.