This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

News

 • 28.augustā LETERA organizē diskusiju ar politisko apvienību premjerministra amata kandidātiem - Vai bez fizikas un ķīmijas obligātā eksāmena Latvija būs starptautiski konkurētspējīga?

 • LETERA sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociāciju (LAĶĪFA), Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA), Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociāciju (MASOC) un Latvijas Kokrūpniecības federāciju (LKF) organizē diskusiju ar politisko apvienību premjerministra amata kandidātiem - Vai bez fizikas un ķīmijas obligātā eksāmena Latvija būs starptautiski konkurētspējīga?
 • Diskusija norisināsies 28.augustā no plkst. 12 līdz 14 LTRK konferenču zālē (Kr.Valdemāra iela 35, Rīga).

  Šobrīd dabaszinātņu, jo īpaši fizikas un ķīmijas, mācīšanas līmenis skolās ir zems un tas noved pie skolēnu intereses zuduma. Fizikas eksāmenu pēc 12.klases kārto tikai 7% topošo absolventu, bet ķīmijas – mazāk nekā 4%. 13% jauniešu skolā fiziku un ķīmiju neapgūst vispār.

  Latvija ir izvēles priekšā: vilcināties un nedarīt neko, neglābjami atpaliekot starptautiskajā konkurencē, importēt kvalificētu, eksaktajās zinātnēs izglītotu darbaspēku vai pašiem apmācīt nepieciešamos speciālistus. Šī ir Jūsu iespēja izteikt savu viedokli un ietekmēt eksakto zinātņu mācīšanas nākotni Latvijā!

  Diskusijā būs iespēja uzdot jautājumus ietekmīgāko politisko partiju premjera amata kandidātiem – Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (partija “Vienotība”), Nilam Ušakovam (sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”) un partiju līderiem Raivim Dzintaram (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) un Danai Reizniecei-Ozolai (Zaļo un Zemnieku savienība).

  Uzņēmēju viedokli pārstāvēs: Jānis Endziņš - LTRK priekšsēdētājs, Līga Meņģelsone - LDDK ģenerāldirektore, Normunds Bergs – LETERA prezidents, Vitālijs Skrīvelis - LAĶĪFA valdes priekšsēdētājs, Signe Bāliņa - LIKTA prezidente, Vilnis Rantiņš – MASOC valdes priekšsēdētājs un Kristaps Klauss – LKF izpilddirektors, izglītības sektoru pārstāvēs Biruta Šķēle, Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas prezidente un aicināti LU un RTU vadītāji.

  Diskusiju vadīs Jānis Domburs.

  Ja Jūs interesē piedalīties diskusijā, lūdzam reģistrēties elektroniski: http://ejuz.lv/ezixa

  Diskusijas apmeklētāju skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam pasteigties.

  Ielūgums uz diskusiju ir pieejams šeit


  Pasākums tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” atbalstu (Līgums Nr. L-KAP-12-0002).logo