This content element requires the Flash 6 player. You can download it here

News

  • 21.septembrī RTU telpās notika LEtERA organizētā diskusija ar politiskajām partijām par vispārējās eksaktās izglītības kvalitātes uzlabošanu.

  • Diskusijā pulcējušies uzņēmēju un mācībspēku pārstāvji pauda viedokli, ka valstī ir kritiska situācija eksaktās izglītības jomā skolās. Tā rezultātā augstskolas un profesionāli tehniskās skolas nodrošina tikai nelielu daļu no tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu skaita.
  • Lai risinātu samilzušās vispārējās eksaktās izglītības problēmas, ceturtdien, 21.septembrī no plkst. 11.30 – 13.30 Rīgas Tehniskajā universitātē notika uzņēmēju, mācībspēku un politiķu diskusija „Kā uzlabot eksaktās izglītības kvalitāti Latvijā?”. Diskusiju organizēja Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas rūpniecības asociācija (LEtERA), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes uzņēmumu asociācija (MASOC) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Diskusiju vadīja Jānis Domburs.

    Diskusijā pulcējušies uzņēmēju un mācībspēku pārstāvji pauda viedokli, ka valstī ir kritiska situācija eksaktās izglītības jomā skolās. Tā rezultātā augstskolas un profesionāli tehniskās skolas nodrošina tikai nelielu daļu no tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu skaita. Piemēram, Pēc LEtERA pētījuma „Par darbaspēka piedāvājumu un pieprasījumu elektronikas nozares uzņēmumos” datiem, elektronikas inženieru piedāvājums Latvijā sedz tikai 30% no pieprasītā speciālistu skaita. Ja situācija strauji neuzlabosies, 2007.gadā piedāvājums sasniegs vairs tikai 21%, bet 2010.gadā tikai nedaudz virs 15% no darba tirgus pieprasījuma.

     

  • Diskusijas rezumējums